W dobie coraz większej konkurencyjności na rynku prawidłowe oznaczenie produktów jest kluczowym czynnikiem, który pomaga wyróżnić się spośród innych firm. Dlatego tak ważna jest produkcja etykiet, które doskonale spełnią swoją funkcję marketingową i informacyjną. Wybierając drukarnię, warto wiedzieć, jakie czynniki wpływają na koszt produkcji etykiet, jakie ich rodzaje można wyprodukować oraz gdzie różne warianty sprawdzają się najlepiej.

Jakie rodzaje etykiet można drukować?

Etykiety na rolce, inaczej zwane etykietami wstęgowymi, to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań stosowanych podczas produkcji znakowań na towary. Pozwalają na drukowanie dużych ilości treści w krótkim czasie, co przekłada się na mniejsze koszty produkcji. Etykiety na rolce stosuje się bardzo często w przemyśle spożywczym, chemicznym oraz kosmetycznym.

Drukowanie etykiet – co wplywa na koszty

Etykiety drukowane na rolce to propozycja dla firm zajmujących się produkcją masową. W odróżnieniu od pojedynczych egzemplarzy te na rolce wytwarzane są z użyciem bardziej specjalistycznych maszyn, co wpływa na ich wyższą jakość, ale również na niższy  koszt produkcji. Zastosowanie etykiet drukowanych na rolce jest szczególnie polecane w przypadku znakowania produktów o specjalnych wymaganiach.

Etykiety samoprzylepne to jeden z najczęściej stosowanych rodzajów etykiet, ponieważ ich produkcja i aplikacja jest bardzo łatwa. Etykiety samoprzylepne generowane są w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. W zależności od potrzeb można zakupić etykiety samoprzylepne na rolce lub w arkuszach. Drukarnie, które oferują takie usługi, wyposażone są w nowoczesny sprzęt i doświadczoną kadrę, która tworzy etykiety najwyższej jakości.

Od czego zależy cena druku etykiet produkcyjnych?

Typ drukarki to jeden z najważniejszych czynników wpływających na koszt produkcji etykiet. Istnieją różne modele i warianty specjalistycznych drukarek, gdzie każda z nich charakteryzuje się innymi parametrami technicznymi. Drukarnie, które dysponują bardziej nowoczesnymi i zaawansowanymi drukarkami, są w stanie zaoferować wyższą jakość druku, jednak koszt takiej produkcji jest przeważnie wyższy.

Koszt produkcji etykiet jest również zależny od ilości artykułów w jednym zamówieniu. Im większa ilość, tym niższa cena jednostkowa. Z tego względu drukarnie zachęcają do składania większych zamówień, ponieważ dzięki temu można zaoszczędzić na projekcie, generowaniu, produkcji i dostawie etykiet.

Rodzaj papieru lub folii, na której zostaną wydrukowane etykiety, również wpływa na ostateczny koszt produkcji. W ofercie dobrej drukarni znajdują się różne typy materiałów, takie jak np. papier kredowy błyszczący, matowy, offsetowy, a także różnego rodzaju folie, w tym na przykład te typu PP i PET. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań klienta, jak również od szczególnych właściwości produktów, na które mają być naklejone etykiety.

Jak wybrać odpowiednią drukarnię do drukowania etykiet?

Wybierając drukarnię do wygenerowania etykiet, warto zwrócić uwagę na doświadczenie i kompetencje firmy. Drukarnia, która działa na rynku już od wielu lat i zdobyła zaufanie klientów, z pewnością będzie w stanie zaproponować usługi na najwyższym poziomie.

Jakość druku i użytych materiałów to kolejne ważne kryterium przy wyborze drukarni. Dlatego warto zwrócić uwagę na technologie, jakie są stosowane w drukarni, oraz na jakość materiałów, z których powstają etykiety.

Oczywiście, cena i czas realizacji zamówienia to również bardzo ważne aspekty przy wyborze drukarni. Warto porównać oferty różnych firm i wybrać tę, która oferuje najlepszą jakość usług, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnych cen.

Czy warto kupić etykiety samoprzylepne na rolce?

Etykiety to bardzo wygodne narzędzie, które znacznie ułatwia proces identyfikowania produktów. Dzięki temu, że etykiety są samoprzylepne, ich aplikacja jest bardzo łatwa i szybka, co przekłada się na niższe koszty produkcji.

Są one również wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w wielu różnych branżach, w tym m.in. spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej, chemicznej oraz logistycznej. Dzięki ich wszechstronnym zastosowaniom są jednym z najchętniej wykorzystywanych narzędzi etykietowania produktów.